... zpět

Proč renovovat tonerové kazety?

Už jste se i Vy při nákupu laserové tiskárny setkali s větou  „ Hlavně si proboha nenechávejte vypsané tonerové kazety renovovat“? Na Vaši otázku proč Vám jistě fundovaný prodejce odpověděl „Zničíte si svou tiskárnu a oprava Vás bude stát několik tisíc korun“ a nebo „Kvalita tisku nebude nikdy taková jako s originální tonerovou kazetou“.

Podívejme se však trochu hlouběji pod pokličku velkých hardwarových firem. Vezmeme-li si cenu těch nejlevnějších laserových tiskáren a podíváme-li se na ceny náhradních dílů, pak je nám jasné, že kdybychom si chtěli laserovou tiskárnu sestavit sami vyjde nás na několikanásobek toho, než jak ji dnes můžeme koupit. Ptáte se proč? Prověřte si, kolik výtisků měsíčně uděláte a kolik Vás vlastně stojí provoz tiskárny. Zjistíte, že za dobu životnosti utratíte za spotřební materiál několikanásobně vyšší částku, než je pořizovací cena tiskárny. Právě jste zjistili, odkud plynou hlavní zisky výrobců, distributorů a prodejců a proč by jste si rozhodně (ne)měli nechat svou tonerovou kazetu renovovat.

Nezbývá než konstatovat – nedejte na dobré rady a přemýšlejte hlavou, neboť tiskárna je koneckonců Váš majetek, a tak si sami můžete zvolit alternativu jejího podstatně ekonomičtějšího provozu.

Co je to renovace ?

     Renovace tonerové kazety je ucelená operace zaměřená k dalšímu plnohodnotnému využití tonerové kazety pro všechny druhy tisků. Její kvalita závisí na dvou faktorech, prvním z nich je kvalita použitého materiálu. Mnoho dodavatelů nabízí více či méně kvalitní materiál a najít toho pravého dodavatele značí zkoušet a testovat různé druhy materiálu. Tento proces, ač se na první pohled zdá nenáročný, je otázkou velice zdlouhavou. Druhým faktorem, který podstatně ovlivňuje výsledek renovace je použitá technologie a kvalita odvedené práce. Ostatně vychovat zkušeného pracovníka je otázkou dlouhodobou a jen na něm samotném záleží, aby včas analyzoval kvalitu renovované kazety a díly, které je třeba vyměnit k dalšímu bezvadnému fungování tonerové kazety. Samozřejmostí pro každou renovační firmu by měla být plnička tonerových náplní a profesionální odsávací technika.

Kvalita a záruka

     Nekompromisní kvalita je hlavní zásadou naší firmy, které se snažíme podřizovat veškerou činnost. Dobře víme, že k zaručení maximální spolehlivosti tisku tonerové kazety je nutné tuto vyzkoušet před renovací a samozřejmě i po renovaci. Bez zkoušení každé tonerové kazety nelze dosáhnout spolehlivosti vyšší než zhruba 70 %. Naše firma však při opakovaném zkoušení každé tonerové kazety dosahuje spolehlivosti na úrovni vyšší než 97%. Do reklamačního pásma menšího než 3% však spadají i kazety zničené při přepravě a kazety poškozené neodbornou manipulací. Reálná úroveň reklamací je tedy menší než 2%.Takto se naše firma přibližuje počtem reklamací novým tonerovým kazetám. Na tyto ale většina prodejců nedává žádnou nebo jen velmi omezenou záruku, na rozdíl od renovovaných tonerových kazet na které naše firma poskytuje samozřejmě záruku 12 měsíců. Záruka se vztahuje jak na plnou funkčnost, tak i na kvalitu tisku.Pokud není zákazník z jakýchkoli prokazatelných důvodů spokojen s provedenou renovací naše firmu mu samozřejmě tonerovou kazetu bezplatně opraví, případně vymění za jiný kus, anebo vrátí zpět peníze.


... zpět